O mně

Život je cesta, cesta je cílem

Věřím v lepší svět. Věřím v to, že se můžeme změnit, a tím i svět okolo nás. Změníme-li něco uvnitř sebe, změní se i náš postoj k vnějšímu světu a postoj vnějšího světa k nám. Jak vevnitř, tak navenek. Jakákoliv změna, která se nám podaří uvnitř sebe, se okamžitě projeví i navenek. O kousek jsme změnili sebe, o kousek jsme změnili svět. Krok za krokem na naší cestě.

Je to vaše cesta, nikdo jiný ji za vás neujde. Jen vy sami můžete vykročit směrem k životu, který opravdu chcete. A já se můžu stát tím, kdo vás nějaký čas bude doprovázet.

Jmenuji se Miroslav Židek, jsem kouč, konstelátor, ale především průvodce člověka na cestě k sobě samému.

Rád chodím

Nejraději dlouhé trasy a hřebenové túry, nebo přechody hor. Miluji tu volnost, svobodu a prostor. Tyto moje toulky přírodou a krajem a bezprostřední kontakt s živly mně pomáhají být v kontaktu se sebou samým. Uvědomovat si, kdo jsem a kam jdu.

Cítím se svobodnější, živější a silnější. Mám vše ve svých rukou a záleží jen na mně, kterým směrem se vydám. Víc než kde jinde tady cítím, že právě cesta je cílem.

Jak jsem vykročil novým směrem

Celý svůj profesní život jsem pracoval v obchodě a službách, vedu dva obchody s drogerií, provozoval jsem velkoobchod a restauraci.

Po dvaceti letech práce jsem si uvědomil, že mě tenhle obor už nenaplňuje tak jako dřív. Že své poslání vidím jinde. Rozhodl jsem se rozvinout svou zkušenost se spiritualitou a psychologií.

Průvodce vaší změnou

Během posledních deseti let jsem absolvoval řadu kurzů a seminářů osobnostního rozvoje. Více než 12 let denně praktikuji cvičení Pět Tibeťanů a různé druhy meditací, zejména Oshovy meditace. Jsem absolventem dvouletého výcviku rodinných systemických konstelací, absolventem dvouletého koučovacího výcviku a nadále se v dané oblasti vzdělávám.

Na to, co se nám v životě děje, se snažím dívat v hlubších souvislostech s vědomím, že vše souvisí se vším. Nesoudím a na každého člověka se dívám jako na hodnotnou lidskou bytost. Ke každému přistupuji osobitě, s ohledem na stav, ve kterém se právě nachází a s přihlédnutím k tomu, čeho je v dané chvíli schopen.

Při své práci kombinuji metody, které jsem se učil, učím, nebo mě inspirovaly. Nejčastěji pracuji prostřednictvím konstelací, koučinku a meditací. Podle potřeby je různě kombinuji a případně přidávám i prvky z jiných směrů, jako je třeba Gestalt terapie.

Do celého procesu rád zapojuji tělo, přírodu a pohyb, protože věřím, že jsou to mocné prostředky k uvolnění, napojení se na sebe sama a nalezení vlastní cesty. Protože právě cesta je život. A když najdeme tu svoji, půjde se nám moc dobře i bez toho, aniž bychom stále vyhlíželi cíl.

Vykročte i vy a objednejte se ke mně na osobní koučink, skupinové konstelace nebo Toulky krajinou, kde se znovu potkáte sami se sebou.